24 Listopad 2014 roku

Aktualności

Nowe zasady składania wybranych PIT-ów do urzędów skarbowych

2014-11-17

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Finansów.

Czytaj więcej

Administracja podatkowa i Służba Celna będą działać szybciej i skuteczniej

2014-09-12

2 września br. rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o Służbie Celnej oraz ustawy o urzędach i izbach skarbowych.

Projekt przewiduje rozwiązania, które znacząco usprawnią oraz poprawią funkcjonowanie służby celnej i administracji podatkowej, a w efekcie poprawią jakość oferowanych usług oraz przyniosą wymierne korzyści przedsiębiorcom i obywatelom mającym kontakt z tymi urzędami. W praktyce ma być mniej barier w kontaktach z organami celnymi i podatkowymi, a prowadzenie działalności gospodarczej powinno być łatwiejsze.

Czytaj więcej

Zmiany w przepisach dotyczących kas fiskalnych

2014-08-13

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Finansów.

Czytaj więcej

Zmiana godzin pracy Sali Obsługi Klienta

2014-07-16

Szanowni Państwo,

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wlkp. informuje,
iż z dniem 01 sierpnia 2014 r.zmianie ulegają godziny pracy
Sali Obsługi Klienta Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wlkp.

 Od dnia 01.08.2014 pracownicy Sali Obsługi Klienta będą świadczyć
bezpośrednią obsługę Klientów w następujących godzinach:

  • PONIEDZIAŁEK 8:00-17:30
  • WTOREK- PIĄTEK 8:00-15:00

Czytaj więcej

Obsługa dłużników na okoliczność zapłaty wynikającej z tytułu wykonawczego w US Gorzów Wlkp

2014-04-28

W przypadku stwierdzenia, iż należność podlegająca zapłacie została objęta tytułem wykonawczym zobowiązany ma możliwość  uregulowania jej w siedzibie urzędu skarbowego.

W związku z tym należy skontaktować sie z pracownikami organu egzekucyjnego w pokojach mieszczących się na II pietrze od numeru 326 do numeru 327 oraz od numeru 333 do numeru 336  w celu prawidłowego wyliczenia  należności wynikającej z tytułu wykonawczego na dzień  dokonania wpłaty oraz wystawienia przez pracownika organu dowodu wpłaty.
 
Informacji w powyższym zakresie udzielają również Komornik Skarbowy oraz Kierownicy referatów egzekucji administracyjnej w pokojach 321, 323 oraz komornik skarbowy w pokoju 324

Czytaj więcej

Ministerstwo Finansów partnerem Bezpiecznych pieniędzy

2014-04-22

Bezpieczne pieniądze to kampania Narodowego Banku Polskiego związana z wprowadzeniem do obiegu banknotów ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Ministerstwo Finansów jest jednym z partnerów akcji wspierającym działania NBP.

Więcej informacji w poniższym linku.

Czytaj więcej

Kiedy wpadnie piąty milion?

2014-04-14

slajder5mln_malyMinisterstwo Finansów rozpoczyna dziś akcję „Kiedy wpadnie piąty milion?” zachęcającą do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez Internet. W 2011 roku odliczaliśmy do miliona, potem do dwóch milionów, a w zeszłym roku już do trzech milionów. W tym roku znacznie podnosimy poprzeczkę. Czekamy na pięć milionów!!!
Chociaż składanie deklaracji papierowych wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem rozliczania się podatników, Polacy coraz chętniej rozliczają się przez Internet. Rok temu co piąta deklaracja PIT została złożona elektronicznie, natomiast w ciągu 3 miesięcy tego roku – już co trzecia. Polacy już teraz przysłali rekordową liczbę 3 557 208 zeznań za 2013 rok a do końca okresu rozliczeniowego zostało jeszcze 20 dni. Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze PIT: 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT: 16, 16A i 19A. To o prawie 50% więcej niż w analogicznym okresie w 2013 roku. Liczymy jednak na to, że liczba przesłanych deklaracji PIT przez Internet za zeszły rok spełni nasze oczekiwania, bo do systemu e-Deklaracje wciąż wpływają nowe zeznania od podatników rozliczających się w ostatnich dniach. Od dziś Ministerstwo Finansów będzie na stronie głównej www.mf.gov.pl do godz. 11.00 podawać aktualne statystyki czekając na pięciomilionową deklarację.
Przyłącz się do naszej akcji na Facebooku http://www.facebook.com/Szybki.PIT. Polub nasz profil i dołącz do wydarzenia „Przybij piątkę”.

Czytaj więcej

Nowe zasady rozliczania VAT od samochodów

2014-04-07

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Finansów.

Czytaj więcej

5 kwietnia 2014r. - dniem otwarym w Urzędzie Skarbowym

2014-04-03

W najbliższą sobotę, tj. 5 kwietnia, Urząd Skarbowy w Gorzowie Wlkp. oraz urzędy skarbowe w całym kraju będą czynne w godzinach od 9.00 do 13.00.

Dzień otwarty organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji Szybki PIT, która ma na celu pomoc podatnikom w dokonaniu rocznego rozliczenia.

Akcja skierowana jest do tych wszystkich, którzy nie mają możliwości odwiedzenia urzędu skarbowego w godzinach jego pracy w dni robocze.

Podatnicy, którzy przyjdą do Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wlkp. będą mogli uzyskać informacje dotyczące rocznego rozliczenia podatku dochodowego za 2013 rok, dowiedzieć się  jakie są zasady korzystania z ulg i odliczeń podatkowych, jak również złożyć zeznanie.

W Salach Obsługi Klienta uruchomione zostaną trzy specjalne stanowiska komputerowe, na których można będzie wypełnić i wysłać PIT przez Internet.

Aby rozliczyć zeznanie roczne wystarczy zabrać dokumenty świadczące o uzyskanych przez nas dochodach, a jeśli chcemy skorzystać z ulg to również potwierdzenie dokonania wydatków, które chcemy odliczyć- jeżeli zechcą Państwo skorzystać z pomocy w rozliczeniu PIT-a przez Internet prosimy o zabranie również dokumentu identyfikacyjnego ze zdjęciem

Czytaj więcej

E-usługi Administracji Podatkowej

2014-03-26

Dostępność usług przez internet jest dziś standardem. Administracja Podatkowa chce być nowoczesna, efektywna i przyjazna dla obywateli. Stąd wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wykorzystuje nowe technologie informatyczne, w celu lepszej dostępności usług i  usprawnienia kontaktu z urzędem skarbowym.

Czytaj więcej

1 z 3  Nastepna >>

 

 
 
e-podatki
 
 
 

Elektroniczna Platforma Usług
Administracji Publicznej
 
 
 
Wyszukiwarka OPP
 
 
 
UKS Zielona Góra
 
IC Rzepin
 
Dziennik Ustaw